Wybieramy klatkę dla papugi – porady ekspertów

Wybieramy klatkę dla papugi – porady ekspertów

26 maja 2017 Wyłączono przez admin

Decyzja o zostaniu opiekunem domowego pupila wiąże się z różnymi konsekwencjami. Przede wszystkim, zanim weźmiesz do domu zwierzątko, musisz wyposażyć się w niezbędne dla niego akcesoria. Co więcej, powinieneś posiadać odpowiednią wiedzę, jak zadbać o swojego nowego przyjaciela. To dotyczy również papug, które coraz częściej stają się domowymi pupilami. W Parrot Planet nie tylko kupisz te piękne ptaki, lecz również zaopatrzysz się we wszystkie niezbędne akcesoria i zabawki do sprawowania nad nimi opieki. Oprócz tego ta firma wydała własną książkę z poradami oraz prowadzi kanał na serwisie YouTube i konsultacje behawioralne dla opiekunów papug.

Najlepsza klatka dla papugi – kluczowe akcesorium

Choć skrzydlaci przyjaciele mogą spędzać większość dnia, fruwając po pomieszczeniach (jeśli tylko upewnisz się, że zamknąłeś wszystkie zewnętrzne drzwi oraz okna), i tak niezbędnym wyposażeniem jest dla nich klatka. Musi ona zostać odpowiednio dopasowana do potrzeb papugi, by ta czuła się w niej swobodnie i była bezpieczna. A więc na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim klatka dla papugi powinna mieć odpowiednie rozmiary, by ptak mógł bez problemu rozłożyć w niej skrzydła oraz się przemieszczać. Innym ważnym aspektem jest jakość. To akcesorium musi być wykonane z niezawierających metali ciężkich, a przy tym wytrzymałych tworzyw, by zapewnić skrzydlatemu pupilowi bezpieczeństwo. Takie są np. klatki dla papug marki Montana Cages dostępne w ofercie sklepu Parrot Planet – https://parrotplanet.pl/pl/c/Klatki-dla-papug/154. Poza tym w ofercie możesz znaleźć również modele przeznaczone dla mniejszych ptaków, jak choćby kanarki.

Nie zapomnij też o odpowiednim zagospodarowaniu klatki dla swojego skrzydlatego przyjaciela. A co powinno się w niej znaleźć? Na pewno wyściółka, karmidło i poidełko, gałęzie lub patyki, by papuga mogła je dziobać, a także zabawki zapewniające jej rozrywkę i domek lub inne schronienie, w którym będzie miała możliwość się schować w momencie przebodźcowania.

Wygodny transporter dla papug – konieczność czy zwykły dodatek?

To bez wątpienia obowiązkowy zakup dla osób, które zamierzają podróżować ze swoim skrzydlatym przyjacielem. Zdarza się jednak również tak, że niespodziewanie musisz przetransportować gdzieś ptaka, np. przy przeprowadzce. W takich sytuacjach niezastąpiony będzie transporter dla papug, których szeroki wybór jest dostępny na stronie – https://parrotplanet.pl/pl/c/Transportery-dla-papug/153. Ten produkt może być mniejszy niż klatka, lecz wciąż powinien zapewniać ptakowi swobodę ruchów. Zwróć też uwagę, czy jest wykonany z miękkich, bezpiecznych również podczas podróży materiałów. Zapraszamy do poznania pełnej oferty akcesoriów oraz porad i konsultacji od firmy Parrot Planet!