Jakie rasy kotów są najpopularniejsze w Polsce?

Jakie rasy kotów są najpopularniejsze w Polsce?

18 lutego 2017 Wyłączono przez admin

My, Polacy, kochamy koty. Czasem z nich żartujemy, czasem wymieniamy ich wady i porównujemy je z psami, ale przecież doskonale wiemy, że zwierzęta te są doskonałymi towarzyszami codzienność. A jakie rasy kotów są najpopularniejsze w Polsce? I co warto na ich temat wiedzieć?

  1. Jakie rasy kotów są najpopularniejsze w Polsce?
  2. Kot, który pasuje do naszego stylu życia
  3. O czym warto pamiętać, zanim zdecydujemy się na rasowego kota

Niektórzy decydują się na adopcję kotów ze schronisk, inni przygarniają małe kotki od znajomych czy rodziny. Nie brakuje też osób, które sporo wydają, by kupić kota rasowego. Każdy z tych sposobów ma swoje wady i zalety, i każdy z nich tak naprawdę jest dobry, bo prowadzi do tego, że koty – te inteligentne, charakterne, kochające stworzenia – odmieniają naszą szarą codzienność, nadając jej kolorytu. Jeśli chodzi o zakup kotów rasowych, warto podkreślić, że panują okresowe mody, można jednak stwierdzić, które rasy są akurat najpopularniejsze.

1. Jakie rasy kotów są najpopularniejsze w Polsce?

Nasze upodobania zmieniają się wraz z upływem czasu. To naturalne i sprawdza się również w tym przypadku. Niemniej jednak, możemy wskazać najpopularniejsze rasy kotów w Polsce. Takie, które od lat kradną nasz czas i serca.

Na wstępie warto zaznaczyć, że – według Międzynarodowej Federacji Felinologicznej – na świecie istnieje niemal 50 ras kotów, a niektórzy eksperci sugerują, że liczba ta może być jeszcze wyższa. Zaglądając jednak na wystawy kotów lub przeglądając media społecznościowe, można wskazać popularne rasy kotów w Polsce.

Jeśli chodzi o koty rasowe, Polacy uwielbiają koty rasy ragdoll, devony rexy i koty brytyjskie. Do popularnych ras należą także koty syjamskie, syberyjskie, bengalskie, norweskie leśne i somalijskie. Od lat wśród ras kotów prym wiedzie również wyjątkowo urodziwy maine coon.

Niezależnie od tego, która z ras kotów przykuła Twoją uwagę, pamiętaj, że należy rozejrzeć się za profesjonalnymi, mającymi dobre opinie hodowlami. Nie kieruj się wyłącznie kryterium ceny, nie popieraj tzw. pseudohodowli.

2. Kot, który pasuje do naszego stylu życia

Pewnie szukasz odpowiedzi na pytanie, które rasy kotów będą dla Ciebie najodpowiedniejsze. Być może podejmiesz decyzję w oparciu o zdjęcia – przyglądając się kotom, po prostu stwierdzisz, że jedna z ras podbiła Twoje serce. Pamiętaj jednak, że kot wymaga właściwej opieki i odpowiednich warunków do życia. Czy na pewno będziesz w stanie mu je zapewnić?

By rozwiać ewentualne wątpliwości, zastanów się, który kot pasuje do Twojego stylu życia. Jeśli uwielbiasz porządek, zalecamy przegląd ras kotów krótkowłosych. Jeśli masz małe mieszkanie, Twoją uwagę powinny raczej przyciągnąć koty rasowe, które nie są zbyt duże i muskularne (np. kot syberyjski nie będzie najlepszym pomysłem). Jeśli masz dużą rodzinę, doskonałym kompanem dla niej będzie np. kot syjamski.

3. O czym warto pamiętać, zanim zdecydujemy się na rasowego kota

Niezależnie od tego, na jaką rasę kota się zdecydujemy, musimy zapewnić zwierzakowi odpowiednio dobraną karmę https://www.mediaexpert.pl/artykuly-dla-zwierzat/karmy-dla-kotow, która jest gwarancją zdrowia i dobrego samopoczucia kota. Może to być karma sucha lub mokra.

Pełnowartościowe posiłki są niezwykle ważne, ale – decydując się na kota – należy pomyśleć również o odpowiednich akcesoriach, takich jak zabawki, akcesoria higieniczne, czy też artykuły związane z opieką i zdrowiem: https://www.mediaexpert.pl/artykuly-dla-zwierzat. Dzięki nim nas pupil będzie szczęśliwy i zadbany.